Tenis Topları Köpekler İçin Kötü mü?

Konu köpeğiniz için herhangi bir fiziksel veya finansal maliyet olmaksızın eğlence ve egzersiz sağlamak olduğunda, bir tenis topuyla rekabet edebilecek çok az şey vardır. Bununla birlikte, risksiz bir oyuncak değil.

Lifehacker’ın açıkladığı gibi, tenis topları, onları parçalara ayırmaya kararlı köpek çenelerinden gelen ve kolayca boğulma tehlikesi oluşturabilecek baskıya dayanacak şekilde yapılmamıştır. Köpeğiniz küçük bir parçayı veya sadece tüyleri yutmayı başarsa bile, bu sindirim sisteminde tıkanmaya neden olabilir. Tenis topları ayrıca evcil hayvanınız için zararlı olabilecek kurşun veya diğer toksinler içerebilir.

Tüy ek sorunlar doğurur. Veteriner diş uzmanı Dr. Thomas Chamberlain, American Kennel Club’a tüyün, özellikle kum ve kir taneleri toplandıktan sonra düşündüğünüzden çok daha sert olduğunu söyledi bu, getirme oyununun kaçınılmaz bir yan etkisi. Köpeğiniz tenis toplarını kemirmek için çok zaman harcıyorsa, tüyleri dişlerini gıcırdatabilir ve diş sorunlarına neden olabilir ve bu da daha kötü sorunlara yol açabilir. Örneğin açığa çıkan diş özü, bakterilerin dişe girmesini ve enfeksiyona neden olmasını kolaylaştırır.

Tüm olası sorunlar bir yana, köpeğinizin klasik getirme teknesinin keyfini çıkarması için hala güvenli yollar var. Genel olarak, tenis toplarıyla gözetimsiz oynamalarına izin vermemelisiniz ve Humane Society, evcil hayvan sahiplerine bozulma belirtileri göstermeye başlayan tenis toplarını derhal atmalarını tavsiye ediyor. Tenis toplarını gerektiğinde köpeğinizden uzaklaştırabilmenizi sağlamak için, tenis toplarını uzak durma oyunları için kullanmayın.

Ve köpeğiniz her tenis topunu parçalara ayırmaya direnemiyorsa, onun yerine daha güvenli oyuncaklarla çevrelemek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma mı ihtiyacınız var?